Bli med på en hyggelig morgen spekket med interessante teknologitemaer, bransjekollegaer, god mat og drikke i hyggelig selskap.
Hvordan lykkes man med å modernisere kritiske legacy‑applikasjoner – og samtidig ta ut reell forretningsverdi av KI?
På dette frokostseminaret deler vi konkrete erfaringer fra Coop, som har moderniserit sin integrasjonsplattform fra BizTalk til Azure Integration. Vi viser hvordan en strukturert tilnærming til modernisering, kombinert med målrettet bruk av KI, har gitt bedre flyt, økt endringstakt og lavere kompleksitet. Du får innsikt i hva som faktisk fungerte, hvilke valg som var avgjørende.
KI er blitt en gamechanger når det gjelder modernisering av Legacy løsninger inkludert integrasjonsplattformer. Vi vil også dele hvordan en kan lykkes med å bruke KI til å modernisere legacy applikasjoner
Meld deg på
Dato: Mandag 01. juni
Tid: 08.30 til 11.00
Sted: Momentum Arena, Biskop Gunnerus' gate 14 Oslo - 26. etasje
Pris: Gratis
Agenda
08.30 til 09.00
Registrering, frokost og kaffe
09.00 til 09.30
Hvordan komme i gang med modernisering. Gjøre kartlegging, definere løsnings-forslag, sikre finansiering, leveranseplan og effektivisere med KI.
v/Sami Sarinc, Sopra Steria
09.30 til 10.00
Erfaring fra Coop sin modernisering av integrasjonsplattformen Biztalk
v/Maria Ansten, Coop og Sami Sarinc, Sopra Steria
10.00 til 10.45
Hvordan lykkes med bruk av KI i moderniseringsprosjekter, erfaring fra flere norske kunder
v/Mathias Sundbye og Per Stian Hoff, Sopra Steria
10.45 til 11.00
Spørsmål og diskusjon
Maria Ansten
Avdelingsleder Data & Analyse, Coop
Sami Sarinc
Senior Integration Architect, Sopra Steria
Mathias Sundbye,
Sopra Steria
Per Stian Hoff
Forretningsutvikler innen KI - Programvareutvikling, Sopra Steria
Per Stian jobber som forretningsutvikler innen kunstig intelligens i Sopra Steria, med ansvar for å utvikle og realisere nye muligheter i skjæringspunktet mellom teknologi, forretning og moderne programvareutvikling. Med bakgrunn som fullstack‑utvikler og tech lead har han bred erfaring fra ende‑til‑ende leveranser, DevOps‑praksiser og modernisering av komplekse systemer. De siste årene har han vært en sentral drivkraft for å ta i bruk generativ KI i utviklingsprosjekter. Han har ledet initiativer der KI‑støttede arbeidsprosesser har forbedret kvalitet, redusert leveringstid og styrket utvikleropplevelsen – blant annet innen modernisering, arkitektur, kodeanalyse og test. Han har også vært med på å utvikle interne retningslinjer for trygg og effektiv bruk av Copilot og lignende verktøy.