
Med stadig nye krav og forventninger til effektivisering, oppstår det hele tiden nye styringsmodeller. Det er da helt avgjørende at IT-systemene henger med i utviklingen for å møte virksomhetens forretningsbehov.
Meld deg på dette lynkurset
Det handler om å få IT-funksjonen til å understøtte forretningen og samtidig yte god kundeservice. Dette skjer ikke av seg selv, men gjennom profesjonelle tjenesteleveranser og en kontinuerlig videreutvikling av mennesker, prosesser og teknologi. For noen vil dette innebære implementering av nye prosesser. For andre handler det om å forvalte løsninger som allerede er i produksjon - eller begge deler.
Sopra Steria har solid kompetanse på rådgiving, prosjektledelse, løsningsarkitektur og teknisk bistand av skreddersydde forretningsapplikasjoner. Og med det største kompetansemiljøet innen digitaliseringsplattformen ServiceNow i Norge, har vi tilegnet oss lang erfaring på prosjekter innen både offentlig og privat sektor.
På dette frokostseminaret vil du lære mer om hvordan du kan utnytte mulighetene som ligger i digitaliseringsplattformer som ServiceNow, og ikke minst høre hvordan Rema 1000 og Trondheim kommune har løst sine utfordringer.
Program
08:30 |
Frokost og kaffe
|
09:00
|
Velkommen
|
09:10
|
Introduksjon til ServiceNow
|
09:30
|
Trondheim kommune omfavnet plattformen - hva og hvordan?
Ingrid Horten, Trondheim Kommune
|
09:50
|
Pause
|
10:15
|
Rema 1000s digitaliseringseventyr
Johan Malmanger, Sopra Steria |
10:45
|
Hvilke muligheter ligger i skreddersydde forretningsapplikasjoner?
Mads Austad, Sopra Steria
|
Om foredragsholderne:

Ingrid Horten
Trondheim kommune
Ingrid er digital løsningsdesigner i IT-tjenesten i Trondheim kommune. Hun er tjenesteforvalter for ServiceNow i kommunen hvor hun har jobbet i to år.

Johan Malmanger
Sopra Steria
Johan har over 10 års erfaring innen IT og har hatt flere ulike roller som b.la.: gründer, prosjektleder, rådgiver, kundeansvarlig og utvikler. Han er Director i Sopra Steria og jobber tett med kundene for å sikre at de får mest mulig ut av ServiceNow-plattformen.
Internt leder han områdene for skreddersydde applikasjoner, leverandør- og virksomhetsstyring i ServiceNow. Johan deltar svært aktivt i ServiceNow-miljøet, og har holdt en rekke foredrag på arrangementer som Knowledge'19 i Las Vegas, Future of Work, hos Dataforeningen og en lang rekke kurs for mange av Norges største bedrifter.
Johan er sertifisert som ServiceNow Application Developer, Implementation Specialist, Vendor Risk Management specialist og System Administrator.
Han har i tillegg en lang rekke tekniske akkrediteringer på plattformen på alt fra HR til Financial Management.

Mads Austad
Sopra Steria
Mads er en av Sopra Sterias avdelingsledere innen ITSM og forretningsutvikling. Han har 10 års erfaring med teknologi, salg og etablering av nye markedssegmenter. er resultatorientert, opptatt av mennesker og er en sterk lagbygger. Mads brenner for å hjelpe bedrifter til nye høyder med bruk av moderne teknologi, prosessforbedring og endringsledelse. Han er opptatt av at digitalisering skal gi målbare gevinster og at man får med menneskene på reisen.

Frode Olsen
Sopra Steria
Frode er direktør i Sopra Steria og har ansvaret for våre tjenester og leveranser rundt ServiceNow. I dag teller dette over 100 konsulenter i Norge, basert i Trondheim, Oslo, Stavanger og Kristiansand. Frode har jobbet med ledelse innenfor Service Management fagområdet i over 20 år, og med løsninger fra en rekke leverandører inkludert HP, BMC, Mercury og nå ServiceNow.